Registratierechten voor alle gezinswoningen naar 7 procent
Wanneer iemand in de toekomst een gezinswoning koopt, zal die daar sowieso 7 procent registratierechten op moeten betalen. Dat heeft de Vlaamse regering tijdens het kerstweekend beslist. Er komt wel een compensatie voor kleinere huizen. Voor een tweede huis zal er meer moeten worden betaald.

De registratierechten bedragen vandaag 5 procent voor kleine huizen - met een klein beschrijf - en 10 procent voor grote huizen met een groot beschrijf. Die verschillen werkt de Vlaamse regering nu weg. Concreet zal iedereen nu 7 procent moeten betalen bij de aankoop van een gezinswoning. Het moet wel gaan om de enige woning die de eigenaar in kwestie heeft en hij of zij moet er binnen de twee jaar intrekken.
De vastgoedsector reageert tevreden op de hervorming. Zo wordt het voor starters makkelijker om een woning te kopen en zullen er wellicht ook meer transacties komen, klinkt het. Maar de sector vreest wel dat sommigen hun aankoop nu tijdelijk gaan uitstellen. "Het is zo dat het nog onduidelijk is wanneer die maatregel in voege zal gaan", zegt Dorien Stevens van het Beroepsinstituut van Vastgoedmakelaars. "Het is ook pas zeker als het in het parlement wordt gestemd. Het is ook mogelijk dat het een tijdelijk afremmend effect op de markt teweegbrengt omdat mensen hun aankoop misschien met enkele maanden zullen uitstellen omdat ze per se aan die 7 procent willen kopen."
Bron: cibweb.be